fbpx

Pandemia – brak spotkań? Doceń kontrahenta lub pracownika prezentem.

Pandemia koronawirusa – jakkolwiek by na nią nie patrzeć – sprawiła, że na jakiś czas, przynajmniej na początku, musieliśmy się nagle zatrzymać. Wszystko zwolniło, być może część z nas zwróciła większą uwagę na te tematy, na które dotychczas nie było czasu. Pojawiła się myśl o najbliższych, o przyjaciołach, o ludziach, którzy utknęli gdzieś daleko od domu, a także o tych, którzy zostali przymusowo w tych domach zamknięci. Może przez myśl przemknął nam pomysł: „Jak można sprawić im przyjemność?”

Choć wszystko powoli wraca do normy i wirus stał się tematem mniej angażującym, warto bardziej zastanowić się nad może nieco filozoficznym pytaniem: jak można sprawić komuś przyjemność? Kiedy okazuje się, że wiele spraw można załatwić z domu, przy pomocy technologii, nie należy zapominać o ważnych dla nas osobach. O ile najważniejszy jest bezpośredni kontakt, o tyle nie zawsze jesteśmy w stanie być obecni przy każdym momencie życia tych ludzi, na których nam zależy. Stąd nasz pomysł, by – nadal, nie wychodząc z domu – wybrać zestaw prezentowy, dobrany do potrzeb, do charakteru, do konkretnej okazji, który można podarować bliskim, znajomym, klientom. Prezent to rzecz symboliczna – przypomina osobie obdarowanej, że jest ktoś, kto o niej myśli, kto wkłada czas i serce nie tylko na wybór opakowania upominku, ale także na budowanie, niekiedy trudnych, relacji. Nasza oferta to bogaty zbiór zestawów upominkowych, dopasowanych do wielu okoliczności życia. Przykre doświadczenie lockdownu mamy już za sobą, ale nauka, jaką z tego doświadczenia czerpiemy – zastanowienie się nad samym sobą, nad wartościami, nad relacjami – pozostaje z nami na dłużej. Oby owocowała odkryciami tego, co w nas najlepsze i najpiękniejsze. Przypominać o tym może zestaw upominkowy stworzony z pasją przez naszą firmę, Skład Podkarpacki.

Szczęście nie jest rezultatem tego, co zdobywamy – ale tego, co dajemy.  [Ben Carson]

Jason Maria

Angażujemy się w naszym życiu w wiele różnych działań – najczęściej tych związanych z wykonywaną pracą. Czy jest to tylko nudne wykonywanie codziennych obowiązków, czy też pełne flow, energiczne działania z pasją, dzięki którym rozwijamy się i w których się realizujemy? W wielu przypadkach podział na obowiązki domowe, pracownicze, towarzyskie zaciera się – często przez wiele powiązań między każdą z tych sfer. Ujmujemy więc nasze życie całościowo, biorąc pod uwagę nie jedno konkretne wydarzenie dnia, ale całość naszych doświadczeń. To przenikanie się „podzespołów” rodziny, znajomych, pracowników stało się niedawno – przez pandemię – bardzo widoczne, kiedy każda (by wprowadzić pewną dwuznaczność) komórka naszego życia realizowała się przez… komórkę. Nasi bliscy spotykali się z nami tylko telefonicznie, nasi pracownicy „udostępnili” nam swoje domy, by stamtąd wykonywać swoje obowiązki, nasi klienci – z wieloma wyzwaniami – angażowali nas w zupełnie inny sposób. Czy nie warto zatem lojalności tych wszystkich ludzi, ich zaangażowania, działania mimo wszystko – w pewien sposób docenić, uszanować, a może nawet, w jakimś stopniu, wynagrodzić? Co jednak w przypadku, kiedy tych ludzi jest tak wielu, że trudno do każdego z osobna podejść, porozmawiać – nawet teraz, kiedy sytuacja z wirusem wygląda nieco inaczej? Skład Podkarpacki powstał, by móc „wyręczyć” innych w tym momencie. Stworzone przez nas zestawy upominkowe to dobry pomysł, by duża grupa ludzi mogła – już indywidualnie – poczuć chociaż chwilę szczęścia i dobroci.

Write a comment
SCROLL UP